top of page
DSC_8831_Edit.jpg

Oddział Neonatologii
im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Na naszym Oddziale Neonatologii o II stopniu referencyjnym, zatrudniamy lekarzy specjalistów w zakresie neonatologii oraz położne i pielęgniarki ze specjalizacją neonatologiczną. Razem tworzymy wspaniały zespół lekarsko-pielęgniarski, który pracuje zgodne z standardami krajowymi i światowymi oraz z najnowszą wiedzą medyczną.

Dzięki nowoczesnemu sprzętowi nasz zespół jest przygotowany na diagnostykę i leczenie wcześniaków urodzonych po ukończonym 32 tygodniu ciąży oraz noworodków donoszonych z nieprawidłowym okresem adaptacji

 

Dysponujemy sprzętem do transportu chorego noworodka z sali porodowej i sali operacyjnej -  cięciowej wyposażonym w respirator.

Posiadamy sprzęt do monitorowania czynności życiowych, prowadzenia  wentylacji mechanicznej oraz nieinwazyjnego wspomagania oddechu oraz przyłóżkowych badań diagnostycznych (USG, RTG)

sprzet_poludniowy_8.jpg

Nasz Zespół

dr n.med. Justyna Tołłoczko

Ordynator

Pediatra, neonatolog, absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. Przez 25 lat pracowała w Szpitalu Położniczo-Ginekologicznym ,,Karowa”, adiunkt  Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka WUM. Od 2018 roku ordynator Oddziału Neonatologii Szpitala  Solec. Autorka prac na temat żółtaczek okresu noworodkowego, późnych wcześniaków oraz noworodków matek chorych na cukrzycę. Współautorka standardów postępowania w okresie noworodkowym Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego dotyczących żółtaczek noworodków.

lek. Katarzyna Sułek-Kamaz

Z-ca Ordynatora

Specjalista neonatolog, absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w latach 2010-2019 asystent w Klinice Neonatologii CMKP

sprzet_poludniowy_3.jpg
bottom of page